Kolorowy Potwór Pop-Up

Cudowna książka w wersji przestrzennej. Niezastąpiona w psychoedukacji, dzieci po prostu ją uwielbiają (dorośli zresztą też) 🙂 Już samo jej oglądanie wywołuje miłe wrażenia a dzieciom w szczególności podoba się rozbudowana interakcyjność Kolorowego Potwora, którego można pobujać na hamaku, obserwować jak lekko podskakuje z radości, lub wymachuje rękami ze złością, otwierać słoiki z poszczególnymi emocjami. Młodsze dzieci z entuzjazmem dają się wciągnąć do świata uczuć, który dzięki bohaterowi staje się dla nich bardziej jasny i zrozumiały.

Nasz tytułowy bohater nie wie, co się z nim dzieje, różne emocje mieszają mu się w głowie, troszkę się pogubił i dziwnie się czuje. Na szczęście pojawia się dziewczynka, która pomaga mu uporządkować ten stan chaosu rozdzielając i układając emocje w osobnych pojemniczkach. Podczas fascynującej, kolorowej podróży dzieci dowiedzą się czym są: radość, smutek, złość, strach oraz spokój. To wspaniała lekcja uczenia się rozpoznawania własnych stanów emocjonalnych. Na końcowych stronach znajdują się ruchome pojemniczki na uczucia, które się otwiera.

Książkę wykorzystać możemy już z dziećmi około 3-letnimi, naturalnie wspólnie – żeby uniknąć przedwczesnych zniszczeń 🙂 Dzieci starsze same chętnie po nią sięgają, forma pop-up Potwora jest po prostu zachwycająca. Cena rynkowa być może nie jest najniższa, ale produkt jest solidnie wykonany, przez co długo będzie można z niego korzystać. Wspaniała propozycja dla rodziców oraz specjalistów współpracujących z dziećmi. Bardzo dobrze sprawdza się podczas pierwszych gabinetowych spotkań z dziećmi, Kolorowy Potwór może posłużyć jako doskonały pomocnik w nawiązywaniu kontaktu z dzieckiem, element otwierający i ułatwiający budowanie relacji terapeutycznej. Dodatkowo w internecie znajduje się sporo materiałów z ćwiczeniami do Kolorowego Potwora (najwięcej jest w języku oryginału, czyli hiszpańskim a także po angielsku), ale po polsku też udało mi się coś znaleźć:

Kolorowy Potwór – scenariusz zajęć od Wydawnictwa Mamania. Wystarczy kliknąć i samo przeniesie do pliku pdf z możliwością pobrania.

Kolorowy Potwór dostępny jest także w wersji standardowej (około dwukrotnie tańszej). Jeśli komuś bardziej zależy na treści niż na samej formie to serdecznie polecam. Osobiście z racji temperamentu mojej córki jestem posiadaczką obu wersji – płaskiej raczej nie da się zniszczyć podczas samodzielnego “czytania” 🙂 Treściowo wersja standardowa niczym nie różni się od wersji pop-up, jeśli ktoś chce na nią zerknąć – zapraszam TUTAJ.

Autor: Anna Llenas
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 22
Oprawa: twarda
Format: 252×280 mm (średni)
Rekomendacja wiekowa: 3-8 lat
Przeznaczenie: dla dzieci, rodziców, specjalistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.