Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku. Kobi Yamada

Magiczna i cudowna książka, która mówi o sile i niezwykłych możliwościach każdego z nas. Na każdej stronie kryje się życiowa mądrość, wiara w moc człowieka i sens naszego istnienia. Młodszym czytelnikom pomoże dostrzec swoją wyjątkowość i niesamowitą wartość w sobie samym, a dorosłym dostarczy refleksji na temat życia i świata. “Może” jest książką z rysem filozoficznym, otwiera zagadnienia w rodzaju “kim jesteśmy, czego chcemy, dokąd zmierzamy”? Podczas czytania otwiera przed dzieckiem i dorosłym perspektywę odmienną od zwykłej, zabieganej codzienności, dotyka tematu marzeń, snów, planów i wizji. Pokazuje, że nasze istnienie ma ogromny potencjał, mimo że po drodze pojawiają się trudności, rozczarowania, potknięcia i inne bolesne doświadczenia, które są całkowicie naturalne. “Może” Yamady jest wspaniałą okazją do zadawania ważnych pytań i wspólnego szukania odpowiedzi.

Bohaterka książki wraz ze swoją uroczą towarzyszką przemierza świat, nieustannie doświadcza, czuje, uczy się i obserwuje. Droga, którą podąża dziecko jest pełna czułości, delikatności i refleksji. Dzieciom, co prawda nie można podarować na tacy poczucia własnej wartości, ale można ofiarować im książkę, która pomoże im odkryć i wesprzeć własny potencjał.

Twoje życie należy do ciebie.
Próbuj tylu rzeczy, ilu zdołasz spróbować.
Zobacz tyle, ile jesteś w stanie.

Książka nie daje gotowych odpowiedzi, sami też tak naprawdę nie wiemy, jaka jest nasza rola, ale każdy z nas jest wyjątkowy i cenny, wnosi cząstkę siebie do całości świata. “Może” mówi o tym, jak bardzo jesteśmy potrzebni i niesamowici, choć często o tym zapominamy.

Nikogo takiego jak ty jeszcze tu nie było i nigdy nikt taki jak ty już się tu nie pojawi.
Masz tyle do zaoferowania.

“Może” ma niezwykle piękną oprawę graficzną, która jest spójna z treścią książki, złote litery i piękne dodatki idealnie się komponują z całością. Ilustracje wywołały u mnie skojarzenie z filmami Wesa Andersona, są baśniowe, staranne, przykuwają uwagę. Książka powstała, aby pokazać to, co jest najlepsze w każdym z nas.

Masz w sobie wszystko to, co potrzebne, aby czynić wspaniałe rzeczy.

Tytuł: Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku
Autor: Kobi Yamada
Wydawnictwo: Levyz Books
Ilustracje: Gabriella Barouch
Format: 21,5 x 30,5 (duży)
Oprawa: twarda
Liczba stron: 44
Kategoria wiekowa: dzieci od około 5 lat, dorośli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.