Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Cudowna i ciepła książka o miłości rodzicielskiej i dziecięcej. Wspaniale sprawdza się jako opcja wieczorna za sprawą kojącego przekazu i stonowanych ilustracji w pastelowych barwach. Historię Dużego i Małego Zająca można wykorzystać na wiele sposobów, a przede wszystkim do budowania więzi i rozmów o miłości i bliskości.

Dla dorosłych może być źródłem refleksji i wzruszenia – książka choć prosta w formie uderza w bardzo wrażliwe tony. Historia brązowych zajęcy pokazuje jak uważnie wsłuchiwać się w siebie i w budowaną relację, uczy jak mówić o miłości w sposób bezpośredni i piękny. Bliskość jest czymś magicznym i wspaniałym, jest czymś co warto pielęgnować i o czym warto rozmawiać. Dzieci potrzebują poczucia, że są kochane i akceptowane – a to, co otrzymają od dorosłych w dzieciństwie będą niosły ze sobą przez całe życie i wnosiły jako bagaż w kolejne relacje. Warto zadbać, by były to rzeczy dobre i wspierające, a także o to, by dzieci potrafiły wyrażać swoje uczucia.

“Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” ukrywa solidną dawkę miłości i ciepła w swoich zaledwie trzydziestu stronach. Jest urocza, zachwycająca i chwytająca za serce, w prosty sposób pokazuje jak ogromną siłą jest miłość i że warto wyrażać ją bez skrępowania – tak, jak bohaterowie tej znakomitej książki.

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham
Autor: Sam McBratney
Wydawnictwo: Harperkids
Ilustracje: Anita Jeram
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Wielkość: 25×22 cm (średnia)
Przeznaczenie: dzieci od ok. 2-3 lat do wieku wczesnoszkolnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.