Wierszyki logopedyczne Natuli

Kolejny zbiór wspaniałych wierszyków od Wydawnictwa Natuli. Tym razem książka ukierunkowana jest na ćwiczenie dziecięcych buziek i wspieranie rozwoju mowy i artykulacji. Naturalnie wszystko w humorystycznej i ciekawej dla młodych odbiorców odsłonie. Ilustracje są wesołe i wywołują przyjemne, słoneczne skojarzenia. Autorką jest Kasia Huzar-Czub, ilustratorką Joanna Bartosik. Mojej córce w szczególności przypadły do gustu wierszyki o wiśni, marchewce, malinie i pomidorku.

“Wierszyki logopedyczne” utrzymane są w tematyce letniej, owocowo-warzywnej, są bardzo melodyjne i rytmiczne. Ze względu na długość odpowiednią dla przedszkolaków są łatwe do zapamiętania i powtarzania. Rymowanki mają zróżnicowany stopień trudności – od stosunkowo łatwych, zawierających np. głoski “k”, “s”, “g”, czy szeregi ciszące (“ś”, “ź”, “ć”) aż po prawdziwe łamańce językowe.

Szczypiorek rzeżuszce

tak szepce na uszko

– wyglądasz prześlicznie,

najdroższa rzeżuszko!

“Szczypiorek i Rzeżucha”

Oprócz piętnastu wpadających w ucho wierszyków w zbiorze znajdziemy również praktyczne wskazówki i porady logopedyczne dla rodziców. Każdej trudniejszej głosce poświęcono odpowiednio dużo miejsca – przykładowo szeregom szumiącym (“sz”,”ż”, “cz”, “dż”), czy głosce “r”.

Wierszyki można nabyć bezpośrednio u wydawcy, czyli Natuli, dzieci są ważne – tutaj.

Wierszyki logopedyczne są jedną z czterech części serii, która zawiera poza nimi Wierszyki Bliskościowe, Paluszkowe oraz przeznaczone na dobranoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.